Prskavky Na Svatbě

Prskavky na svatbě

Všichni milujeme prskavky! Vždyť aby ne! Po zapálení vytváří zajímavé světelné efekty coby žlutavé přeskakující jiskřičky. Dokážou jednoduše podtrhnout kouzlo chvíle, prohloubit atmosféru a jsou zajímavým zpestřením svatebního dne. A proto jsem sepsal soupis tipů, jak a co zorganizovat a udělat, abyste měli i Vy tyto parádní fotografie!

Naplánujte prskavky na správný čas

Naplánujte prskavky na správný čas

Nejlepší čas na fotografování prskavek je cca půl hodiny po západu slunce v tzv. modré hodince. Fotky za úplné tmy už nejsou tak hezké a je dobré, když je na obloze ještě zbytek světla. Nejlepší je domluvit se s fotografem, aby si řekl ve správný čas a celé prskavky zorganizoval. (Alespoň já to takhle mám nejraději.)

Velikost

Velikost

Doporučuji zakoupit přímo svatební prskavky, které jsou oproti těm klasickým delší, a proto déle hoří. Avšak nekupujte zase až příliš dlouhé! Existují dokonce takové, které mají tvar srdce! V závislosti na použitém kovu mohou být výsledné jiskřičky žluté, stříbrné, bílé nebo oranžové.

 

Koordinace​

Koordinace

Prskavky jsou náročnější na koordinaci, a proto je vždy třeba, aby všichni respekovali a poslouchali člověka, který zábavu bude organizovat (nejčastěji svatebního fotografa). Prskavky rozdáváme až poté, co jsou všichni nastoupeni v útvaru, kerý chceme (špalír, ulička, kruh..) a už jsme je seznámili s pokyny. Pro zapalování je nejúčinější použít svíčky a dále připalovat prskavky o sebe. Když už nám vše hoří je na čase pustit muziku a užít si tyto intimní chvíle.

TIP! Je dobré připavit nádoby s vodou, kam po dohoření budou svatebčané prskavky odkládat.

Nezapomeňte Na Bezpečnost

Nezapomeňte na bezpečnost

Prskavky spadají do kategorie zábavné pyrotechniky, což znamená, že při manipulaci s nimi je třeba dodržovat určité bezpečnostní zásady. Nejvhodnější je samozřejmě jejich použití venku, ale vyvarujte se prosím místům, kde je například příliš suchá tráva, aby nedošlo ke vzniku požáru. Za určitých podmínek je možnost prskavky použít i v interiéru, ale o svém záměru se nejdříve poraďte s majitelem objektu. Pamatujte také na to, že prskavky tvoří poměrně hodně dýmu, takže není dobré jich zapálit větší množství v menší uzavřené místnosti. Prskavku držte vždy dostatečně daleko od očí, abyste zabránili případnému vlétnutí jiskřičky do oka a následnému bolestivému popálení. Nesvěřujte ji svatebčanům, kteří to přehnali s alkoholem.

 

Originální Výzdoba

Originální výzdoba

Pokud se Vám nápad mít na svatbě prskavky líbí, mám pro vás ještě jeden tip. Můžete je navíc dozdobit vlastnoručně vyrobenými štítky s nápisy či citáty, (Před zapálením ale musí všichni tyto cedulky sundat!) Tyto štítky se samozřejmě dají také koupit, ale můžete je jednoduše vyrobit v počítači a poté vytisknout. V horní a dolní části udělejte děrovačkou otvor a navlékněte na prskavku. A máte hotovo!
K prskavkám se budou hodit například tyto citáty: Přeskočila jiskra a vzplanula z toho velká láska. Ať naše láska hoří navěky. Nechme vzájemnou lásku zajiskřit. Z jediné jiskry se rozhořela opravdová láska.

Close
@Vosahlohonza