Co si připravit na focení?

12. 3. 2022

Co si připravit na focení?

“Focení je zábava a v jednoduchosti je krása”


Aby i Vaše fotografie vypadaly tak, jak jste mohli vidět v mém portfoliu, je důležité si vzít k srdci pár mých rad, zde mám ty nejdůležitější …

Chystáte se na focení, ale jste nervózní, protože s focením nemáte žádné zkušenosti? Nevíte, jak se připravit, co na sebe, jak se nalíčit nebo učesat? Pokud Vás čeká Vaše úplně první focení, nebuďte nervózní, není se přeci čeho bát!

Připravte si vhodné oblečení

Na fotografování se hodí hlavně jednobarevné oblečení, případně můžete zvolit proužky nebo puntíky (vzájemně nekombinovat!). Oblečení s proužky nebo puntíky bude ladit zejména pokud se jedná o focení většího počtu osob. V případě, že se nejedná o tzv. Tematické mini focení, tak není na škodu si vzít více různých outfitů a ty na místě kombinovat, dokud nevybereme to nejlepší.

Pro ženy jsou velmi vhodná krajkovaná trička nebo šaty. Pro muže košile či jednobarevná trika. Prosím, hlavně se vyhýbejte výrazným potiskům, které poutají příliš velkou pozornost.
Stává se, že žena přijde v lodičkách a muž ve sportovních teniskách. Což je naprosto příšerná kombinace, proto se nesmíte divit, že Vás raději nechám na boso. Proto nezapomeňte, že záleží i na tom, co máte na nohách.

U stylu focení „boudoir“ záleží hodně na střihu oblečení, měly by vyniknout ženské křivky. Je tudíž nutné u spodního prádla dbát na to, aby vršek i spodek ladily dohromady a byly ideálně velmi decentní. Zde mohu doporučit dlouhé volné svetry, pánské košile, bodýčka, krajkové oblečení, župánky. Záleží hlavně na tom, v čem se budete cítit dobře.

POZOR na otlaky na kůži – od gumičky na ruce, od podprsenky, ponožek atd.

Vlasy, make-up, nehty

Nehty můžete nechat nenalakované, nebo použít nějaký tělový odstín laku. Výrazná barva laku by mohla přebíjet celkový vzhled. Nechte se před focením zkrášlit u kadeřníka či kosmetičky, s kterými již máte zkušenosti a jste s jejich prací spokojeni, budete se pak cítit krásní a dodá Vám to při focení sebevědomí. Důležité je neprovádět před focením čištění pleti či závažné změny účesu, na to doporučuji jít minimálně týden předem. Líčení je nejlepší zvolit přirozené, určitě je ale potřeba si dávat pozor, zda Váš make-up odpovídá tónu Vaší pleti, doporučuji se líčit na přirozeném světle.

Ukázka vhodného oblečení